Oszczędzaj paliwo z chiptuningiem RaceChip by RaceChip

Mniejsze spalanie i lepsze osiągi – to możliwe!

Spalanie mniejsze nawet o 15%

Oszczędzaj pieniądze i chroń środowisko z modułami RaceChip

Przy odpowiednim stylu jazdy z modułem RaceChip, możesz zaoszczędzić nawet do 15% paliwa. To oznacza, że inwestycja szybko się zwraca. Nasze produkty mają za zadanie zredukować spalanie. Ciesz się większą mocą przy dynamicznej jeździe, i oszczędzaj pieniądze podróżując na niższych biegach.

Większa moc i niższe spalanie jednocześnie? WIĘCEJ

(1)Powyższe wyniki oparte są na modelu Audi Q7 3.0 TDI 245 KM. Przyjęta cena litra oleju napędowego to 4,2 zł.

Optymalny moment obrotowy – I można jechać

Niższa średnia wysokość obrotów = mniejsze spalanie

Krótko mówiąc, zużycie paliwa w danym silniku zależy od dwóch czynników: Pierwszy to pojemność, czyli wielkość i ilość cylindrów, do których wtryskiwane jest paliwo. Drugi to częstotliwość (obr/min), z jaką to się dzieje. Jazda na niższych obrotach, czyli na wyższych biegach, obniża spalanie. To tajemnica naszej technologii, redukującej zużycie paliwa.
Nowoczesne skrzynie automatyczne zmieniają bieg na wyższy, kiedy wartość momentu obrotowego będzie mogła osiągnąć minimalny poziom przy określonych obrotach silnika po zmianie biegu. W ten sposób automatycznie usiłują pracować na możliwie najwyższym biegu, aby uzyskać niskie spalanie. Przy skrzyni manualnej, kierowca intuicyjnie przełącza przełożenie na wyższe. To właśnie odpowiedni moment obrotowy przy konkretnym poziomie obrotów silnika jest sekretem niższego i skuteczniejszego spalania z modułem RaceChip. Modyfikacja RaceChip podnosi dostępny moment obrotowy przy danych obrotach silnika – zwłaszcza przy średnich wartościach, typowych przy codziennej jeździe. To pozwala na wcześniejsze zmiany biegów i ogólne zmniejszenie ilości zmian biegów – dzięki temu samochód mniej pali. Efekty działania naszego oprogramowania to nie tylko zmniejszenie ilości zmian biegu przez podniesienie momentu obrotowego, ale również bardziej precyzyjne wtryskiwanie paliwa i, co za tym idzie, skuteczniejsze spalanie. To również zmniejsza ilość zużytego paliwa. Przy odpowiedniej jeździe z naszą technologią, możesz zaoszczędzić nawet do 15% paliwa. Optymalizacja momentu obrotowego pomaga zaoszczędzić pieniądze dzięki lepszemu wykorzystaniu paliwa bez negatywnego wpływu na wrażenia z jazdy.

Chcesz oszczędzać paliwo i pieniądze?

Zacznij teraz. Z modułem RaceChip.